Tustelatam – załamanie warunków pogodowych

W dniu 5 maja 2019 przedstawiciele Rzeszowskiego Towarzystwa Rowerowego wzięli udział w rajdzie rowerowym „Tustelatam” organizowanym przez Towarzystwo Rowerowe OLZA przy PTTS Beskid Śląski.

Załamanie warunków pogodowych przywitało nas w Czechach, czyli deszcz ze śniegiem i temperatura kilka stopni Celsjusza. Praktycznie organizator zamierzał odwołać rajd lecz z uwagi na naszą obecność ruszyliśmy ku przygodzie … Później nieco się odmieniło na deszczyk, który podobnie jak w Dubiecku towarzyszył nam na całej trasie rajdu.

Start był przed remizą strażacką w Alejach Masaryka w Czeskim Cieszynie. Pani Halina Twardzik Prezes PTTS Beskid Śląski w Czeskiej Republice przywitała wszystkich uczestników rajdu, a na ręce Prezesa RTR Pana Tomasz Nalepy przekazała opracowanie będące kroniką z 90 lat działalności Towarzystwa wraz z pamiątkową jego odznaką. Po miłym powitaniu i pamiątkowym zdjęciu ochotnicy udali się na trasę rajdu.

Trasa wiodła ścieżkami rowerowymi oraz bocznymi lokalnymi drogami przez piękne tereny Republiki Czeskiej. Ze względu na warunki pogodowe organizator rajdu podjął decyzję o skróceniu trasy tak więc z Czeskiego Cieszyna dotarliśmy do Bystrzycy – wsi gminnej na Śląsku Cieszyńskim w Czechach. Niewielka miejscowość zauroczyła nas …

Organizator rajdu przygotował niespodziankę spotkanie ze Starostą Gminy Bystrzyca Panem Romanem Wróbel, który krótko zaprezentował osiągnięcia gminy jak również zaprosił do zwiedzenia mini muzeum regionalnego usytuowanego w odrestaurowanym budynku kina. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali niewielkie suweniry od władz gminy.

Dziękujemy czeskim kolegom za zaproszenie i już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu na rajd. Tym razem znajdziemy czas by zwiedzić zabytkowe kościoły i cmentarze znajdujące się w Bystrzycy.

Zdjęcia udostępnili: Pan Tomasz Nalepa, Pan Dariusz Romanów, Pan Robert Wałaski (PTTS Beskid Śląski), Pan Piotr Hamera (TKK Ondraszek)

  Na rynku w Cieszynie Czeskim

    Na starcie

 Na trasie

     Spotkanie z władzami Gminy Bystrzyca, prezentacja osiągnięć …

             Zwiedzaliśmy regionalne muzeum. Podczas oglądania przygotowanej ekspozycji wywiązała się dyskusja – wartość dodana zaproszenia do muzeum …

 Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie panelu prezentacji oraz po zwiedzaniu muzeum czyli niestety to czas rozwiązania rajdu i naszego powrotu do Polski

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz