15 sierpnia 2019 – „Zajedź Raka”

Stało się, inicjatywa obywatelska Piotra doszła do skutku. Dzień niebagatelny: Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Matki Boskiej (dla katolików Święto Matki Boskiej Zielnej), a dla wielu innych dzień wolny od pracy.  Wielu rowerzystów zamanifestowało poparcie idei z jaką Piotr się mierzy – Hospicjum dla dzieci z chorobą nowotworową. W życiu jest tak, że dopóki los nas nie doświadczy uważamy, iż jesteśmy niezniszczalni (nieśmiertelni) … Niestety taki pogląd jest błędny. Dopiero gdy nas lub naszych najbliższych spotka wyzwanie losu (Alzheimer, gościec lub inna przypadłość), widzimy, że jesteśmy ułomni. Piotr mimo młodego wieku dostrzegł to i stara się pomóc innym, dlatego tak szlachetna jest jego idea. To również powód dla którego przedstawiciele naszego stowarzyszenia pojawili się na rynku w Rzeszowie gdzie Piotr zaplanował start.

Cokolwiek by nie napisać niczym jest to w porównaniu do zamysłu Piotra. Dobrze, iż wielu rowerzystów się pojawiło na rynku aby odprowadzić Piotra do bram Rzeszowa lecz również przyświecała im myśl aby  zamanifestować poparcie dla jego inicjatywy. Zarząd RTR zamierza z Panem Piotrem Czarneckim nawiązać współprace i wpisać w kalendarz zamierzeń jego inicjatywę. Jako Prezes RTR rozważam możliwość nie tylko wsparcia na starcie Piotra i jego kolegów, ale również zmierzenia się z problemem i przejechania całej trasy w przyszłym sezonie 2020.

Życzę przemyśleń wszystkim członkom RTR oraz naszym sympatykom, a Piotrowi i jego „siedmiu wspaniałym” dotarcia do celu. Innym polecam wspierać Piotra na trasie choćby jednym kilometrem przejechanym wspólnie. Warto być razem …

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz